איך מפעילים eSIM?

בעידן הטכנולוגי המודרני, הניידות והדיגיטליות הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו. לצד הצורך בגמישות ובנוחות, אנו זקוקים גם לפתרונות חכמים וידידותיים לסביבה. אחד החידושים והפיתוחים החשובים בתחום זה הוא הטכנולוגיה של ה-eSIM, שהוא כרטיס סים דיגיטלי המשולב ישירות בתוך המכשיר הסלולרי. טכנולוגיה זו מאפשרת להתחבר לרשתות סלולריות באופן קל, מהיר ופשוט תוך חיסכון במשאבים טבעיים ובזמן וצמצום פסולת. במאמר זה נסקור את הדרכים להפעלת eSIM במכשירי אייפון ואנדרואיד בקלות ונדבר על היתרונות הרבים של השימוש בטכנולוגיה הזו.

איך מפעילים eSIM באייפון?

הגדרת eSIM באייפון הוא תהליך פשוט וידידותי למשתמש, שיכול להתבצע בזמן הפעלת המכשיר החדש או במועד מאוחר יותר. בדרך כלל המשתמש נדרש רק להפעיל את האייפון ולפעול לפי ההוראות המופיעות על המסך. אם אתם עדיין לא בטוחים מה זה eSIM, זהו סים דיגיטלי אשר מוטמע במכשיר בעת ייצורו ואי אפשר לשלוף אותו מהמכשיר. אם אתם משתמשים במכשירים התומכים ב-eSIM והמפעיל הסלולרי שלכם תומך בהפעלת eSIM או בהעברה מהירה של eSIM, אפשר להשלים את התהליך במהלך ההגדרה הראשונית ולהעביר את המספר מהאייפון הקודם ללא צורך ביצירת קשר עם המפעיל.
קיימות כמה דרכים להפעלת eSIM לאחר ההגדרה: סריקת קוד QR מהמפעיל, שימוש בקישור שנשלח, התקנת אפליקציית המפעיל או הזנה ידנית של הפרטים. במקרה של העברת eSIM מאייפון קודם יש לוודא חיבור ל-Apple ID בשני המכשירים, הפעלת בלוטות' ועדכון מערכת ההפעלה לגרסה החדשה ביותר. אפשר גם להמיר כרטיס סים פיזי קיים ל-eSIM באותו מכשיר אם המפעיל תומך באפשרות זו. התהליך כולל הפעלת האפשרות בהגדרות, המתנה להפעלת ה-eSIM החדש והסרת כרטיס הסים הפיזי. הטכנולוגיה החדשנית של eSIM מאפשרת חוויה דיגיטלית ונוחה יותר בהתחברות לרשתות סלולריות ללא צורך בכרטיס פיזי. תהליך ההגדרה פשוט ונגיש, עם מגוון אפשרויות המתאימות לסוגי המכשירים והמפעילים השונים.
הינה דוגמה לשלבי ההפעלה של ה-eSIM בדגמי האייפון iPhone XS,‏ iPhone XS Max,‏ iPhone XR ואילך:

  • לאחר הכניסה להגדרות המכשיר ולחלונית 'סלולרי', יש לבחור ב'תוכנית סלולרית' ומשם באפשרות 'הוסף תוכנית סלולרית'
  • המכשיר יציע אפשרות לסרוק את קוד ה-QR שסופק על ידי ספק התקשורת שלכם, או להזין באופן ידני את הקוד המספרי שקיבלתם
  • לאחר זיהוי התוכנית הרלוונטית, יש לבחור באפשרות המתאימה ביותר ולאשר את ההפעלה
  • האייפון יבצע את התהליך הטכני באופן אוטומטי, וכבר לאחר כמה רגעים תהיו מחוברים לרשת הסלולרית החדשה, לא משנה איפה אתם בעולם
  • אפשר לעבור בין תוכניות ה-eSIM השונות שהוגדרו במכשיר באופן קל ומהיר באמצעות הגדרות הסלולרי

איך מפעילים eSIM באנדרואיד?

אפשר להפעיל את ה-eSIM בקלות רבה במכשירי אנדרואיד, אם אלו מכשירי סמסונג או גוגל, לאחר רכישת esims על ידי סריקת קוד QR או על ידי הפעלה ידנית. גם במכשירי אנדרואיד מוטמעת תמיכה מלאה בטכנולוגיית ה-eSIM במכשירי גוגל וסמסונג, אם כי התהליך שונה במעט.

  • יש לגשת אל 'הגדרות' > 'רשת ואינטרנט' > 'טלפון סלולרי' ומשם לבחור באפשרות 'הוסף כרטיס SIM'
  • בממשק ה-eSIM, אפשר לסרוק את קוד ה-QR של ספק התקשורת שלכם או להזין באופן ידני את הקוד המספרי שקיבלתם
  • לאחר שהמערכת תקלוט את הנתונים הרלוונטיים, יוצגו לכם האפשרויות השונות של תוכניות הסלולר הזמינות ועליכם לבחור את התוכנית המבוקשת ולאשר את הפעלתה
  • המכשיר יתחבר באופן אוטומטי לרשת הסלולרית החדשה שנבחרה, וה-eSIM החדש יופיע ברשימת הכרטיסים הפעילים במכשיר
  • אפשר לעבור בין ה-eSIM השונים ולשנות את ברירת המחדל מההגדרות של 'רשת ואינטרנט'

סיכום

ה-eSIM הוא חלק ממגמה כוללת של דיגיטציה ומעבר לטכנולוגיות חכמות, נוחות וידידותיות יותר גם למשתמש וגם לסביבה. הטמעת טכנולוגיה זו במכשירים הסלולריים שלנו הופכת את התהליך של ההתחברות לרשתות תקשורת לפשוט, מהיר ונגיש יותר, תוך כדי חיסכון במשאבים טבעיים וצמצום פסולת טכנולוגית וכימית. עם ההתקדמות הטכנולוגית והעלייה במודעות הציבורית לקלות והנוחות הדיגיטלית שמציע ה-eSIM, אפשר לצפות לנוכחות הולכת וגדלה של הטכנולוגיה הזו בעולם הסלולר, כחלק מהמגמה לשיפור חוויית המשתמש ולמעבר לפתרונות יעילים וחכמים יותר.

eSIM ליעדים נפוצים:
gr.png
יוון
it.png
eSIM איטליה
th.png
eSIM תאילנד
cy.png
קפריסין
us.png
eSIM ארצות הברית
jp.png
יפן
es.png
ספרד
fr.png
צרפת
bg.png
בולגריה
in.png
הודו
hu.png
הונגריה
za.png
דרום אפריקה